Blog

5 aplikacji do nauki języków obcych

30 września 2020 | Brak komentarzy
Autor: Royal School

5 aplikacji do nauki języków obcychPoznaj 5 aplikacji do nauki języków obcych! 

Znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie jest praktycznie niezbędna i nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z nauką języka obcego, możesz zapisać się na tradycyjne zajęcia do szkoły językowej, zajęcia online lub skorzystać z darmowych aplikacji mobilnych. Aplikacje pozwolą opanować podstawy języka bądź doszlifować posiadane już umiejętności. Dzięki nim możemy uczyć się wszędzie i o każdej porze dnia. Poniżej przedstawiamy 5 aplikacji do nauki języków obcych, które będą świetnym uzupełnieniem kursu językowego 🙂 

 

  1. Busuu

Największą zaletą tej aplikacji jest nacisk na naukę języka codziennego i praktycznych zwrotów, dzięki którym szybko nauczymy się pytać o drogę, zamawiać posiłek albo robić zakupy. Pomogą nam w tym fiszki, nagrania i ćwiczenia gramatyczne. Na dodatek Busuu pozwala na kontakt z native speakerami, którzy sprawdzą nasze wypracowania. W opcji bezpłatnej otrzymujemy dostęp do słówek i zwrotów w jednym, wybranym języku.

Odpłatnie Busuu oferuje dostęp do nauki gramatyki, konwersacji z ludźmi z całego świata, spersonalizowanego planu nauki, uzyskania certyfikatu oraz tryb offline, dzięki któremu możemy uczyć się nawet bez połączenia z Internetem.

 

  1. Memrise

Oprócz podstawowego zestawu słówek i zwrotów, na których naukę Memrise kładzie nacisk, aplikacja posiada również bazę filmów z udziałem native speakerów, a nawet językowe memy, które mają ułatwić naukę. Za każde poprawnie wykonane zadania otrzymujemy punkty, a te przekładają się na wyższe poziomy i odznaki. Wszystkie osiągnięcia pozwalają nam na ocenę naszych postępów w nauce. Pobranie i korzystanie z  aplikacji jest darmowe, jednak dostęp do niektórych jej funkcji wymaga uiszczenia opłaty.

 

3.      Duolingo

To jedna z największych i najbardziej popularnych aplikacji do nauki języków obcych. Proces nauki jest podzielony na rozdziały i tematy, te z kolei zawierają w sobie po kilka krótkich lekcji. Aplikacja posiada ciekawy system motywacyjny oraz pozwala na rywalizację pomiędzy znajomymi, przez co nauka staje się jeszcze bardziej interesująca. Każdy rozdział kończy się testem, po którego przejściu otrzymujemy dostęp do kolejnych zagadnień. Wszystkie treści aplikacji są dostępne w bezpłatnej wersji z reklamami, których możemy się pozbyć, przechodząc na opcję premium. 

 

4.      HelloTalk

To darmowa aplikacja, która przeznaczona jest raczej dla osób, które znają już podstawy konkretnego języka obcego. Aplikacja pozwala na naukę poprzez jedną z najbardziej efektywnych metod – rozmowę. Jej działanie przypomina portal społecznościowy, na którym można nawiązać kontakt z innymi użytkownikami. Rozmowy z native speakerami, materiały video, możliwość wysyłania wiadomości tekstowych oraz darmowych połączeń przez aplikacje. To wszystko sprawia, że nauka staje się przyjemnością i rozrywką, a nie przykrym obowiązkiem.

5.      LearnEnglish Podcasts

LearnEnglish Podcasts to aplikacja dla osób, które mają problem z rozumieniem ze słuchu. Korzystanie z niej to doskonały sposób na osłuchanie się z językiem, co znacząco ułatwi komunikację po angielsku. Nauka polega na słuchaniu rozmów prowadzonych z Anglikami na bardzo różne tematy. Następnie zadawane są pytania odnośnie wysłuchanego dialogu, na które musimy odpowiedzieć – jest to swojego rodzaju test na to, czy właściwie zrozumieliśmy sens rozmowy.

 

Znasz już 5 aplikacji do nauki języków obcych – teraz pora je zainstalować na Twój telefon 🙂

 

Wpadnij na naszego Tik toka, tam znajdziesz listę innych aplikacji językowych, które warto mieć na swoim telefonie! A przy okazji zajrzyj też na wpis o tym, jak uczyć się języka za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha