Blog

Kilka zaskakujących faktów dotyczących rozmowy o pracę… po polsku, angielsku czy niemiecku

4 kwietnia 2023 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Około 33% pracodawców decyduje, czy zatrudnić kandydata w ciągu pierwszych 90 sekund rozmowy.
Czasami tak bardzo skupiamy się na pięknym, „profesjonalnym” CV, że zapominamy, że to co tak naprawdę decyduje czy zostaniesza zatrudniony czy nie to nie „piękny” kawałek papieru ale właśnie rozmowa. 

 

Kolor, w jakim kandydat ubierze się na rozmowę o pracę, to co na siebie założy może wpłynąć na decyzję pracodawcy. Koronki, tiule, lateksy, tygrysie printy, bluzy dresowe to nie strój na rozmowę o pracę 

 

Badania wykazały, że uścisk dłoni może wpłynąć na pierwsze wrażenie podczas rozmowy o pracę. Zbyt słaby uścisk może zrobić negatywne wrażenie, to tak zwana „śnięta ryba”, która świadczy o tym, że nie masz energii … do pracy potrzeba energii 🙂 

 

Zadawanie pytań podczas rozmowy o pracę może wpłynąć na decyzję pracodawcy. Otwarte pytania pokazują zainteresowanie kandydata, a także umiejętność myślenia strategicznego.
Rozmowa o pracę w szkole językowej czy w każdym innym miejscu, po polsku czy po angielsku najczęściej kojarzy nam się z odpowiadaniem na pytania ALE zrób inaczej! zadaj pytanie pracodawcy, dopytaj, pokaż zainteresowanie ale też takt. Nie pytaj ile wydają na marketing lub dlaczego mają tak słabą reklamę 😉 zadaj mądre pytania, np.

 1. Jaka jest kultura pracy w firmie?

 2. Jak Twoja znajomość języka angielskiego przydadzą się na tym stanowisku? 
 3. Jakie są cele firmy na najbliższe pół roku lub rok?

 4. Jakie są perspektywy rozwoju dla pracowników na tym stanowisku? 

 5. Jakie są największe wyzwania, z którymi pracownicy muszą się zmagać na tym stanowisku?

 6. Jakie są oczekiwania firmy względem osoby na tym stanowisku?

 7. Jakie szkolenia lub kursy oferuje firma swoim pracownikom?

 8. Jakie są perspektywy rozwoju firmy w przyszłości i jakie nowe projekty są planowane?

 9. Jak wygląda typowy dzień pracy na tym stanowisku?

 10. Jakie są najważniejsze umiejętności, jakie musi posiadać osoba na tym stanowisku, aby odnosić sukcesy w firmie i przyczynić się do jej rozwoju? 

 

Pamiętaj, że zadawanie pytań podczas rozmowy o pracę to ważna część procesu rekrutacji. Pokazuje to, że interesujesz się firmą i jesteś zainteresowany dalszym rozwojem. To także szansa na zdobycie dodatkowych informacji i lepsze zrozumienie oczekiwań pracodawcy. Gwarantujemy Ci, że wejście w dialog z pracodawcą daje Ci 20 dodatkowych punktów. 

Dołóż do tego trochę uśmiechu, naturalnść, takt, odpowiedni body language i efekt gwarantowany!

 

Już 18-go kwietnia o 20:00 na FB/Insta/TikTok odbędzie się BEZPŁATNY WEBINAR 
„30 fraz angielskich, bez których ani rusz na rozmowie o pracę + wskazówki, które pozwolą Ci wypaść świetnie na każdej rozmowie o pracę”

ZAPISZ SIĘ zapis na webinar

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

  captcha