Blog

7 najlepszych słowników do angielskiego

30 września 2020 | 2 komentarze
Autor: Royal School

7 najlepszych słowników do angielskiegoPoznaj 7 najlepszych słowników do angielskiego!

Słowniki online, czyli słowniki internetowe są często i chętnie używane przez osoby uczące się angielskiego. Możemy do nich zaglądać w każdej chwili. W Internecie można ich znaleźć dziesiątki. Pozostaje tylko pytanie – najlepsze słowniki online – które to są? Poniżej kilka najbardziej popularnych i sprawdzonych słowników.

 

Słownik Collinsa

https://www.collinsdictionary.com/

Słownik Collinsa to jedna z najlepszych platform dla uczniów, tłumaczy i nauczycieli. Zawiera unikalne opcje, które pomogą Ci poprawić gramatykę i płynność mówienia. Posiada wymowy audio i wideo, zdjęcia, przykładowe zdania. Jego wyszukiwarka posiada funkcję autosugestii, która umożliwia wybranie szukanego słowa po prostu wpisując kilka liter.

 

Słownik Ling.pl

https://ling.pl/

Jeden z największych słowników online w polskiej sieci. Doceniany przede wszystkim za bogatą bazę tłumaczeń. Słownik świetnie radzi sobie z tłumaczeniami słów branżowych i technicznych, także z zakresu inżynierii, prawa, słownictwa wojskowego oraz biznesowego. Bazy słownika Ling.pl stworzone są przez profesjonalnych językoznawców, dzięki licencjom większości najlepszych wydawców słowników. Oprócz tłumaczeń i definicji, przy hasłach możemy znaleźć:  przykłady użycia, popularne wyrażenia oraz dodatkowe informacje, które ułatwią nam posługiwanie się danym słowem.

 

Słownik Diki

https://www.diki.pl/

To słownik internetowy, w którym oprócz samych tłumaczeń znajdziecie też bardzo często użycie szukanego słówka lub wyrażenia w kontekście. Wyszukując dane hasło, mamy również możliwość zapoznania się z przykładowymi zdaniami. Co więcej, całe zdania możemy odsłuchać ćwicząc przy tym wymowę. Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe, powiązane z szukanym hasłem zwroty. Dodatkowym atutem są zdjęcia i grafiki dołączone do niektórych haseł. Wizualizacja zawsze pomaga nam w lepszym zapamiętywaniu nowych słówek.

Słownik Bab.la

https://pl.bab.la/slownik/

Słownik posiada dla każdego hasła tłumaczenie z przykładowym zdaniem, zestaw synonimów oraz przykłady użycia. Dostępna jest również wymowa do odsłuchania. Na stronie słownika znajdziesz również gotowy zbiór zwrotów i wyrażeń w języku obcym wraz z tłumaczeniem; zakładkę tłumacz; przykładowe gry i testy; czy zakładkę koniugacja, gdzie znajdziemy odmianę czasowników w różnych językach.

 

The Free Dictionary

https://www.thefreedictionary.com/

The Free Dictionary jest jednym z najlepszych słowników online. Jest bardzo rozbudowany. Zawiera wiele definicji, wymowy głosowe, ilustracje, czasowniki nieprzechodnie, a także funkcję tłumacza. Słownik zawiera współczesne słownictwo i wyrażenia – w tym codzienne terminy związane z biznesem, informatyką, bieżącymi wydarzeniami, turystyką i wieloma innymi tematami.

 

Merriam-Webster Online Dictionary

https://www.merriam-webster.com/

 

Słownik Merriam-Webster uwzględnia różnice pomiędzy British English i American English, eliminując wszelkie niejasności. Słownik ten jest odpłatny jak i w ograniczonym zakresie darmowy. W wersji rozszerzonej ujętych zostało pół miliona haseł. Serwis dodatkowo uzupełniają atrakcyjne quizy, artykuły na temat słownictwa, dodatki dla użytkowników takie jak słówko dnia czy też wyselekcjonowany dział dla najmłodszych.

 

Cambridge Dictionary Online

https://dictionary.cambridge.org/us/

Słownik oferuje szeroki wybór słów z wymową oraz trochę historii słówek, możliwość tworzenia własnych quizów i list słów do nauki. Dodatkowo ma wbudowany translator oraz sporo porad gramatycznych.

 

Koniecznie zapisz ten wpis na później, aby zawsze mieć przy sobie „7 najlepszych słowników do angielskiego”! Koniecznie wpadnij też po inne sposoby na darmową naukę angielskiego 🙂

2 Odpowiedzi na 7 najlepszych słowników do angielskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha