Blog

Nauka angielskiego za darmo

23 marca 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Nauka angielskiego za darmoKto powiedział, że nauka angielskiego za darmo jest niemożliwa? I musi być droga? Z pewnością nie my. Mamy za to drogocenne wskazówki, jak podszkolić swój angielski za 0zł. Jedyne czego potrzebujesz to odrobina czasu oraz chęci 😉 W tym wpisie udowodniamy, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa! 

 

 

 

1. Seriale i filmy z napisami w języku angielskim

Wybierając seans na dzisiaj, sprawdź czy dostępne są napisy po angielsku. Nawet jeżeli film okaże się nietrafionym wyborem, będziesz bogatszy o nowe słówka. Słuchając języka w użyciu możemy nauczyć się ciekawych zwrotów typowych dla amerykańskiego lub brytyjskiego. Dodatkowo poznasz oryginalne kwestie bohaterów – tłumaczenia na polski bywają różne, a sens wypowiedzi bywa zmieniony. Jeżeli szukasz inspiracji, odsyłam do naszych postów na Instagramie „Poznaj 8 seriali do nauki angielskiego” oraz „Poznaj 8 filmów do nauki angielskiego”.

 

2. Kanały na platformie YouTube

Jeżeli jesteś fanem cięższych brzmień, koniecznie sprawdź kanał RockYourEnglish. Wymowa angielska, słownictwo, gramatyka, dobra muzyka i dawka humoru, zostały docenione już przez 380tys. Subskrybentów. Nauka za pomoc ą ulubionych wersów piosenek – czy nie brzmi to zachęcająco?
Arlena Witt za to korzysta z fragmentów anglojęzycznych seriali i filmów. Posłuchanie danego zwrotu/wyrazu/konstrukcji w praktyce jest świetnym bodźcem dla mózgu. Ponad pół miliona subskrybentów, a komentarze pod filmami mówią same za siebie – Arlena jest boska <3

 

3. Kiedy usłyszysz „What time is it?” nie uciekaj!

Czekasz na autobus, nagle ktoś pyta Cię o godzinę. Niby ma problemu, ale on mówi po angielsku… I świetnie! Czas na small talk, możesz zapytać o cokolwiek. Wieje? Porozmawiajcie o pogodzie. O tym, że autobus jak zwykle się spóźnia. To ludzkie, że się stresujesz-jednak co masz do stracenia? Albo nie zobaczysz już nigdy tej osoby, a może akurat zyskasz przyjaciela. Z pewnością jednak zyskasz doświadczenie w komunikacji w języku angielskim.

 

4. Zakładka FREE na stronie Royal School

Na stronie https://royalszkola.pl/ dostępne są darmowe materiały do nauki języka angielskiego. Chcesz poznać 10 zdań, które pomogą Ci w 100 różnych sytuacjach? A może jesteś ciekaw technik skutecznego zapamiętywania? Tego i wiele innych możesz nauczyć się z naszych plików.

 

5. Fiszki – czyli małe ryby?

Te fiszki z rybami nie mają wiele wspólnego – chyba, że chcesz nauczyć się słownictwa związanego z wędkarstwem. Ale to Twoja decyzja. Fiszki są to po prostu karteczki– z jednej strony mamy polskie słowo/rysunek, a z drugiej tłumaczenie na język angielski. Korzystając ze słownika gromadzisz potrzebne zwroty/słownictwo i w wolnej chwili sam siebie testujesz. Dostępne są również aplikacje z fiszkami, np. Fiszkoteka.

 

A po więcej wartościowych treści zapraszamy Cię na naszego Facebooka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha