Blog

Dlaczego wakacyjny kurs językowy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

24 maja 2021 | 1 Komentarz
Autor: Perfect 3D Studio
  • Skończyłeś właśnie swój roczny kurs językowy?
  • W wakacje masz troszkę więcej czasu?
  • Chcesz zainwestować w siebie?
  • Chciałbyś przypomnieć sobie język obcy i rozwinąć swoją komunikację?
  • Może nauka z książką nudzi Cię?

Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to wakacyjny kurs językowy jest jak najbardziej dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy uczyłeś się już języka obcego, czy masz w planach dopiero rozpocząć swoją przygodę, wakacyjny kurs językowy to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przeczytaj i przekonaj się.

 

Nie stawiaj na przerwę, stawiaj na systematyczność

Często słyszę od kursantów „w wakacje zrobię sobię przerwę”, „odpocznę”, „pracowałem cały rok, więc teraz przerwa”. Zgadza się, jeśli już uczyłeś się języka na pewno ciężko pracowałeś przez cały rok. Śpieszyłeś się na zajęcia po pracy/szkole/studiach, rozwiązywałeś setki zadań, może dodatkowo oglądałeś filmy w języku obcym i czytałeś książki. Włożyłeś w to ogrom pracy. Czy chcesz, aby ta praca poszła teraz na marne? Zastanów się? Nie używając języka przez 3 miesiące, zapomnisz słownictwo, będziesz miał luki w konstrukcjach zdaniowych, gramatyka ucieknie, a co najważniejsze Twoja bariera językowa powróci lub powiększy się. W nauce języka ogromnie ważna jest systematyczność. Jeśli znów twierdzisz „poczekam, zacznę od października” to to co masz zrobić jesienią zrób teraz! Nie odkładaj języka obcego kolejne 3 miesiące bo nic to nie da. Jestem pewna, że pozytywna wakacyjna atmosfera pomoże Ci dobrze rozpocząć naukę języka obcego, a jesienią będziesz już o krok dalej. 

Wakacyjny kurs językowy

 

Połącz przyjemne z pożytecznym

Wielu z nas podczas wakacji odchodzi część obowiązków. Jeśli chodziłeś do szkoły – masz wakacje. Studiowałeś – czeka Cię przerwa semestralna. Masz dzieci – odchodzą obowiązki związane z szkołą. Masz więcej czasu dla siebie i co najważniejsze żyjesz spokojniej. Warto wykorzystać ten wakacyjny, pozytywny czas, aby kontynuować lub rozpocząć swoją przygodę z językiem. Nauka języka obcego to stanowczo przyjemność i inwestycja w samego siebie. Dodatkowo pomyśl ile korzyści przyniesie Ci taki kurs…nic dodać, nic odjąć 🙂 Nasz wakacyjny kurs językowy jest nastawiony przede wszystkim na komunikację i słownictwo. Zajęcia odbywają się rzadziej, niż podczas roku szkolnego, bo 1 raz w tygodniu. Nie spotkasz tam książki, zadań gramatycznych i kartkówek…(których zresztą nigdy nie było 🙂 ). Damy o luźną atmosferę, tak, aby ten czas był dla Ciebie przyjemnością, a nie obowiązkiem. 

 

Kurs wakacyjny, a podróże

Kto z nas nie lubi podróżować…chyba nie znam takiej osoby 😉 Jeśli podróżujesz język obcy będzie Ci z pewnością potrzebny. Oczywiście, możesz podróżować z słownikiem w ręku lub słownikiem w telefonie i wujkiem Google, ale po co? Czy o to chodzi? Nic nie zastąpi tego uczucia, kiedy sam będziesz mógł się porozumieć, zamówić jedzenie w restauracji lub spytać o drogę za granicą. Twoja pewność siebie wzrośnie niewiarygodnie. A słownik lub telefon? Zostaw je na inne momenty 🙂 Jeśli masz w planach podróżować właśnie w te wakacje i stwierdzasz, że nie dasz rade uczestniczyć w zajęciach, więc to i tak bez sensu, to mylisz się 😉 Nasz kurs wakacyjny odbywa się online, możesz się połączyć z każdego zakątka ziemi, z ogródka przed domem, z działki lub pobytu na wsi u babci 🙂

Wakacyjny kurs językowy

 

Nadrób zaległości

Jeśli podczas roku nie miałeś możliwości, aby poświęcić wystarczająco dużo czasu na naukę języka, to okres wakacyjny jest świetnym sposobem, aby nadrobić zaległości i jesienią ruszyć z nową energią. Rozpoczynając kolejny rok z lukami, zawsze będziesz miał trudniej i pod górkę. Łatwiej jest utrwalić wszystko w wakacje, powtórzyć, nadrobić zaległości i kroczyć dalej, aby osiągnąć swój cel. 

 

Jeśli faktycznie kurs wakacyjny nie jest dla Ciebie (chociaż szczerze w to nie wierzę, bo uważam, że jest dla każdego:)) to nie rób sobie przerwy w nauce języka. W wakacje postaw na książki w języku obcym, filmy obcojęzyczne lub z napisami. Może zainstaluj aplikację na telefonie, która pomoże Ci systematycznie przypominać słownictwo z danego poziomu? Możliwości jest wiele, więc wykorzystaj je. Najważniejsze, abyś tylko nie rezygnował z kontaktu z językiem obcym! 🙂 

 

Autor: Patrycja Czerner

 

 

Jedna odpowiedź na Dlaczego wakacyjny kurs językowy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha