Blog

Nauka słówek 2 razy szybciej

8 marca 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

nauka języka 2 razy szybciejCzy nauka słówek 2 razy szybciej jest możliwa? Oczywiście, że tak! Dowiesz się tego właśnie w naszym wpisie 🙂

Jesteśmy w szkole, na za tydzień Pani z angielskiego zapowiedziała sprawdzian ze słówek. Patrzysz do podręcznika, a w nim ponad 150 słówek do zapamiętania! W takich sytuacjach może pojawić się strach, stres i wiele innych negatywnych emocji. Zupełnie niepotrzebnie! Przecież istnieje tyle technik szybkiego zapamiętywania! Jeśli nauczysz się ich stosować, gwarantuję, że taka ilość słówek będzie stanowić dla Ciebie prawdziwy piece of cake.

Przed Tobą kilka porad, dzięki którym „nauka słówek 2 razy szybciej” stanie się Twoją rzeczywistością 🙂 

 

  • Mnemonika

Jedna z najbardziej popularnych technik szybkiego zapamiętywania. Polega na wyodrębnieniu pierwszych liter serii wyrazów, które musimy utrwalić, tworząc przy tym nowe słowo. Dobrze by było jakby nowopowstałe słowa kojarzyło się ze wcześniejszymi, jednak to nie jest wymóg. Jako przykład mogą służyć na słowa:
Penguin, Armadillo, Rat, Rattlesnake, Opossum, Tortoise. Pierwsze litery tych słów utworzą słowo PARROT ( papuga).
Spróbuj również użyć nowych wyrazów do stworzenia zdania pojedynczego. Np. like, parrots, colorful- Monika likes colorful parrots. 

 

  • Metoda imaginacji 

Sprawdza się szczególnie u młodszych uczestników zajęć z języka angielskiego. Spróbuj powiedzieć dziecku jakieś słowo które będzie musiało zobrazować – poprzez rysunek. Dla najmniejszych wystarczą pojedyncze słówka, Ci starsi już mogą mieć utrudnione zadanie o przymiotnik np. Blue Cat – Niebieski Kot. Dziecko może po narysowaniu obrazka, podpisać go i postawić w widocznym miejscu by co jakiś czas na niego spoglądał i utrwalał opracowane słowo.

 

  • Metoda opowiadania 

Stwórz własną historię, za pomocą nowopoznanych słow. Opowiadaj o tym co lubisz, co cię interesuje, najlepiej w przezabawny sposób. Może z takiej historyjki przypadkowo stworzysz kawał, którym będziesz rozśmieszał rodzinę na przyjęciach? Nawet jeśli nie, stanowi to super sposób na zapamiętanie „niezapamiętywalnych” słów.

 

  • Łącznie zwrotów 

To już mniej znana metoda – aby z niej skorzystać należy stworzyć „mosty” między słowami w języku polskim (lub innym ojczystym 😉 ), a językiem angielskim. Znajdź słowo będące homonimem wyrazu istniejącego w języku polskim. Przykładowo słowo fabric. To słowo brzmi bardzo podobne do polskiej „fabryki”. Różnica polega na tym, że fabric oznacza tkaninę, a fabryka…wiadomo 😉  . Spróbuj wyobrazić sobie teraz Panią z wielkimi rolkami tkaniny, stojącą przed fabryką w której pracuje. Ten sposób idealnie sprawdza się, kiedy pojawia się słówko, którego uporczywie nie możemy zapamiętać.

 

  • Metoda wyliczanki

 Przedstawiona technika jest najbardziej skuteczna do zapamiętywania słów, które masz na jakiejś liście – tak jak w szkole. Każdy numer pod którym „leży” słowo przyporządkuj konkretnemu palcu (te od nogi też się liczą 😉 ). Początkowo może wydawać się to dziecinne, czy też żmudne ale ta technika pozwala utrwalać słowa w pamięci długotrwałej. Najlepiej sprawdza się przy utrwaleniu numerów, miesięcy oraz dni tygodnia.

 

Teraz już wiesz, że nauka słówek 2 razy szybciej jest jak najbardziej możliwa!

Z której metody skorzystasz? A może masz jakąś swoją własną?

 

Zapraszamy Cię na nasz wpis o darmowych sposobach na naukę języka oraz na naszego Tik toka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha