Bezpieczny powrót do szkoły

18 września 2020 | Brak komentarzy

Bezpieczny powrót do szkołyBezpieczny powrót do szkoły. Poniżej przygotowaliśmy dla was listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z powrotem do Royal School w czasie pandemii.

1. Jakie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone w szkole?

W naszej szkole zamontowaliśmy środki do dezynfekcji na każdym piętrze oraz w salach wykładowych.

Ponadto obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Rekomendujemy również zachowanie dystansu społecznego.

Dodatkowo przygotowaliśmy oświadczenia dla rodziców i lektorów (o stanie zdrowia i procedurach bezpieczeństwa), które muszą podpisać przed zajęciami.*

1. Czy szkoła zapewnia uczniom maseczki i rękawiczki jednorazowe?

Uczniowie mogą skorzystać z rękawiczek jednorazowych dostępnych w naszym biurze. Szkoła nie zapewnia uczniom maseczek jednorazowych.

1. Czy uczniowie i nauczyciele muszą nosić maseczki na terenie szkoły i podczas zajęć?

Nauczyciele muszą zasłaniać nos i usta.

Dzieci oraz młodzież do 18 r.ż są zwolnieni z noszenia maseczek na zajęciach.

W częściach wspólnych szkoły, czyli na korytarzu, holu (nie podczas zajęć) zalecamy, aby dzieci również zasłaniały nos i usta.

1. Czy sale wykładowe są dezynfekowane?

Zwiększyliśmy przerwy pomiędzy zajęciami, aby ograniczyć kontakt pomiędzy grupami.

Po każdych zajęciach dezynfekujemy i wietrzymy sale.

1. Ile osób będzie w grupie?

Zmniejszyliśmy ilość uczniów we wszystkich grupach.

W grupach dorosłych będzie od 5 do 10 osób. W grupach dzieciecych od 4 do 8.

1. Czy nauczanie odbywa się stacjonarnie czy zdalnie?

W tym roku masz możliwość wyboru – mamy grupy online oraz stacjonarne.

1. Czy rodzice odprowadzający swoje dzieci mogą wchodzić do szkoły?

Rodzice mogą wchodzić do szkoły, jednak rekomendujemy, aby opuszczali szkołę w czasie zajęć. Można udać się do biblioteki, na zakupy lub na kawę 😉

school supplies with medical face mask blue background. Protection schoolchildren students covid-19 coronavirus, school education context pandemic. Flat layer, top view, layout, template, free space

1. Czy biuro szkoły funkcjonuje bez zmian?

Biuro szkoły czeka na Ciebie od 10:00 do 18:30 w poniedziałki, wtorki i czwartki.

Od 09:00 do 17:00 w środy i piątki.

Preferujemy jednak kontakt telefoniczny lub mailowy, a płatności prosimy dokonywać przelewem.

Bezpieczny powrót do szkoły masz zapewniony – zapraszamy 🙂

Wszystkie bieżące informacje czekają na Ciebie zawsze na naszym profilu Facebookowym 🙂 Polecamy także nasz wpis o tym dlaczego warto uczyć się języka.