Blog

Największe mity językowe

19 grudnia 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Już od dawna chciałeś się nauczyć języka. Ale zawsze przychodzą do Ciebie takie małe „cosie”, które odciągają Cię od komunikowania się w wymarzonym języku obcym. Te „cosie” to po prostu największe mity językowe! 

Może uczysz się języka już od dawna ale cały czas coś Cię blokuje i nie jesteś w stanie się go nauczyć? Być może to właśnie mity językowe!

A zatem poznaj największe mity językowe, które często przeszkadzają nam w nauce języka.

  • „Nie mam talentu do nauki języka”

Często wynika to z tego, że być może ktoś powiedział Ci takie słowa w szkole, miałeś złego nauczyciela, który nie uczył takim sposobem, jaki by Ci odpowiadał. Być może właśnie wtedy stwierdziłeś, że „nie masz talentu do nauki języka”. Nie mam talentu, więc nie muszę uczyć się języka, bo i tak nie dam rady.

 

Kiedy nauka języka bardzo często polegała tylko i wyłącznie na czytaniu książki, czy też jej przepisywaniu. Teraz jest ogrom możliwość – możesz wybrać metodę nauki języka taką, żeby Ci odpowiadała.

 

Naszym zdaniem każdy człowiek, który nauczył się jednego języka, ma predyspozycje do nauczenia się kolejnych! 

 

Zapamiętaj – każdy może i potrafi nauczyć się języka, tylko w swoim tempie, jedni wolniej, inni szybciej. Zdecydowanie masz talent do nauki języka i z łatwością się go nauczysz!

 

  • „Mam silną barierę językową”

Najczęściej nie wynika z tego z samych nas, ale tego, co wydarzyło się wcześniej z naszą nauką języka już na samym początku. Być może:

 

–> ktoś za dużo od Ciebie wymagał,

–> chciał perfekcyjnej wymowy, bez żadnych błędów

–> wyśmiał Twoje umiejętności językowe

–> za dużo od siebie wymagasz

 

To tylko kilka z przyczyn, które mogły utrwalić Twoją barierę językową.

 

Oczywiście da się ją pokonać – najważniejszy jest właśnie pierwszy krok. Spróbuj naukę języka z małą grupą, może indywidualnie z lektorem? Na początku będzie trudno, jednak z czasem uda Ci się pokonać swoje lęki. To wszystko wymaga przepracowania w swojej głowie.

 

  • „Naukę języka TRZEBA rozpocząć w dzieciństwie”

Fałsz! Naukę języka można rozpocząć w każdej chwili, bo nigdy nie jest na nią za późno! Wystarczy odrobina motywacji, samozaparcia i co najważniejsze, chęci do nauczenia się tego języka i jesteś w stanie pokonać ten mit językowy. 

 

  • „Gramatyka jest najważniejsza”

Fałsz! Najważniejsze jest to, abyś umiał/a się skomunikować z innymi! Czy za granicą, zamawiając obiad, będziesz się zastanawiać, który czas będzie najlepszy? Oczywiście, że nie! Tutaj liczy się to, żebyś umiał/a dogadać się w języku obcym. Ale, ale, żeby nie było – gramatyka też jest ważna! Choć zdecydowanie postawilibyśmy ją na drugim miejscu, tuż za komunikacją 🙂

 

  •  „Nie mam czasu na naukę języka”

Nie musisz uczyć się języka kilkanaście godzin dziennie! Ile z tego zapamiętasz? A ile z tego będziesz pamiętać po miesiącu? Roku? Niewiele! Pamiętaj, najważniejsza jest SYSTEMATYCZNOŚĆ. Naprawdę wystarczy kilkanaście minut nauki języka dziennie!

 

  • „Nie potrzebuję lektora, nauczę się sama”

Co zrobisz w momencie, kiedy spadnie Twoja motywacja? Nie będzie Ci się chciało kontynuować nauki języka? Czy będziesz w stanie spiąć się w sobie i iść naprzód? Znajdź nauczyciela, lektora, który będzie Cię stale motywował i inspirował. Osobę, która pomoże Ci w kryzysach i podpowie co dalej. Jeśli znajdziesz taką osobę, nauka języka będzie dla Ciebie o wiele przyjemniejsza i prostsza!

 

  • „Listy słówek to podstawa!

Jak słyszymy to zdanie, to aż nam ciarki przechodzą po plecach… Znasz dużo słówek ale nie potrafisz ułożyć zdania? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – nauka fraz i zwrotów! Dlaczego każdy wie co to znaczy „What’s your name?” lub „How old are you?” …? To są zdania, które poznajemy na pierwszej lekcji i powtarzamy bardzo często. Po jakimś czasie używamy ich już bardzo spontanicznie, wchodzą nam w krew 😉 Zamiast uczyć się na pamięć listy słówek, które ulatują z prędkością…. warto, zdecydowanie warto uczyć się fraz, zwrotów i całych zdań. Gwarantuję Ci, że efekt będzie o 95% lepszy 😊

 

W dzisiejszych czasach z pomocą w nauce języka wychodzą do nas także… Media społecznościowe! Instagram, Facebook, Tik tok i inne social media pomogą Ci pokonać największe mity językowe ale także znajdziesz na nich masę przydatnej wiedzy! Dlatego zajrzyj koniecznie na nasz wpis, o TUTAJ, gdzie dowiesz się więcej o tym sposobie nauki języka 😉 

A jeśli chcesz jeszcze więcej dowiedzieć się o największych mitach językowych, to zapraszamy Cię od odsłuchania naszego webinaru, w którym dowiesz się więcej o nich 😀 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha