Blog

Royal w czasie koronawirusa

22 marca 2020 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Royal w czasie koronowirusa

Royal w czasie koronawirusa…

Rozpoczynamy serię wpisów, w których opowiemy Wam ciekawe historie o naszej już prawie 13-letniej szkole, o lektorach i właścicielce Basi.

Dziś pierwsza historia, ale taka najnowsza… Ostatni czas nie należy do najłatwiejszych, to wiedzą już chyba wszyscy. Naszej szkoły on nie ominął. Zajęcia są wstrzymane na 2 tygodnie ale jak długo potrwa sytuacja tego nikt nie wie… Wiemy tylko, że musimy szybko działać. 

Co robimy? Royal w czasie koronawirusa

Poniedziałek, 16-go marca o 9:00 zaplanowaliśmy szkolenie z programów, które umożliwiają kontynuowanie kursów ale w formie online.

Marta, Basia i Justyna spotykają się w weekend aby zaplanować strategię działania oraz najbliższe szkolenie.
 
W niedzielę wieczorem Basia podejmuje decyzje, że spotkanie ponad 20 osób w tym samy miejscu to zbyt duże ryzyko. Szkolenie odbywa się online na ZOOMie. Jest prawie 30 lektorów ale każdy siedzi bezpiecznie w domu. Marta stara się „ogarnąć” tą sporą grupę i przekazać wszystko jak najlepiej… Każdy ma sporo pytań bo program ma mnóstwo możliwości. Niektórzy od początku dobrze sobie radzą, inni robią duże oczy 😉 Dzielimy grupę na 4 zespoły i tak pracują przez kolejne godziny…

Royal w czasie koronowirusa

Tworzymy grupę na messengerze, gdzie lektorzy wysyłają sobie materiały, wskazówki, telefon cały czas wibruje bo każdy chce dorzucić swoje pomysły na lekcje online.

 

Wtorek, 17-go marca … Agata przeprowadziła swoje pierwsze zajęcia online i powiedziała „było super, nawet lepiej niż na żywo”, Aneta przeprowadziła kilka godzin z hiszpańskiego, stwierdziła, że musi popracować jeszcze nad „rozbieganym wzrokiem” ale jak ją znamy to zajęcia były pierwsza klasa, co zresztą potwierdziła uczennica 🙂 Paula prowadziła zajęcia online cały dzień i nawet jej się to spodobało bo nie musiała się przemieszczać między uczniami 🙂

Royal w czasie koronawirusa cd…

Kasia, Ola i Aneta cały czas radzą i pomagają innym lektorom. Planujemy kolejne lekcje, co godzinę kolejny lektor zgłasza, że jest gotowy, może rozpocząć.

Jest około 17:00, dostajemy informację, że Kivo, platforma do zarządzania szkołą, z której korzystamy wprowadziła możliwość lekcji online. Marta, Justyna i Patrycja spędzają cały wieczór próbując przetestować to rozwiązanie. Perspektywa jest świetna ale to sprawdzimy w praktyce…

Środa, 18-go marca. Patrycja i Kamila od rana dzwonią do naszych uczniów i informują o przeniesieniu szkoły do online. Przed nimi kilkaset telefonów…

Justyna adaptuje plan do nowych warunków, wirtualne sale, wirtualne przerwy… Tworzy nowe tabele, instrukcje, analizuje, liczy… Jej umiejętności analityczne i menedżerskie wkraczają na wyższy poziom. Przez ostatnie dwa lata intensywnie pracowała nad przeniesieniem wszelkich danych do netu i teraz jest to na wagę złota.

Co dzieje się dalej?

Marta i Kasia planują kolejne szkolenie dla lektorów aby mieć pewność, że każdy poradzi sobie z nową platformą i zajęciami online.

Czwartek 19-go marca. Ola, która od lat prowadzi zajęcia przez ZOOMa, nagrywa filmy dla lektorów z wszelkimi ważnymi informacjami. Program ma mnóstwo możliwości, można się widzieć, słyszeć, rozmawiać, udostępniać uczniom materiał do pracy, puszczać słuchanki, pracować w parach, grupach, pisać na tablicy, chatować, podkreślać, uzupełniać …. Patrycja i Kamila nadal wytrwale dzwonią, a nasi wspaniali uczniowie reagują bardzo pozytywnie co ogromnie nas cieszy. W obecnej sytuacji zajęcia online to jedyna szansa aby dokończyć kurs.

 

Czy panikujemy??? Nie… nie możemy sobie na to pozwolić! W sumie od dawna czułyśmy, że nauczanie języków nieuchronnie przenosi się do netu i od dawna się do tego przygotowujemy. Wszelkie szkolenia, kursy, książki i warsztaty na temat kursów online,  które w ostatnim roku odbyłyśmy okazują się obecnie bezcenne. Pozwalają nam działać szybko i „z głową”.   

 

Marta i Kasia spotyka się wieczorem indywidualnie z lektorami, którzy tego potrzebują. Basia, Justyna i Basia są cięgle w kontakcie. Pracują do późnych godzin nocnych.

 

Piątek, 20-go marca.

To ostatni dzień aby dopracować szczegóły. Justyna dopracowuje instrukcję obsługi i treść maila dla naszych uczniów. Dziewczyny nadal dzwonią. Basia i Marta prowadzą live aby przekazać informacje uczniom o zmianę na online. Kończą o 12:00 i zaraz potem Marta przez 4 godzinny nieustannie prowadzi szkolenie dla lektorów… Ola wysyła gotowe firmy, które w prosty sposób tłumaczą krok po kroku jak korzystać z ZOOMa. Grupa lektorów na messengerze aż wrze od pomysłów, rad, inspiracji na ciekawe lekcje online. Każdy chce pomóc. Lektorzy, którzy już zaczęli dzielą się uwagami. Kasia, która jest naszą ekspertką od szkoleń przygotowuje również filmy dla uczniów, które pomogą w zalogowaniu się na ZOOMa.

 

 

Godz. 19:00 dzwoni Pati i bardzo zmęczonym ale radosnym głosem oświadcza, że skończyła telefony do uczniów 😀 wszyscy dorośli uczniowie i starsze dzieci wiedzą, że od poniedziałku przechodzimy na online… W międzyczasie zdążyła jeszcze zrobić live dla naszych uczniów z niemieckiego. Piątkowy live z Pati musi być, nie ma, że boli 😉 

 

Teraz tylko pozostało do wysłania kilkaset maili 😉 na szczęście Justyna tak wszystko dopracowała, że nie będzie z tym sporo roboty. Zostawiamy to na weekend bo po 10 godzinach intensywnej pracy nie wiemy jak się dziś nazywamy … (co widać na zdjęciu poniżej 😉 

Royal w czasie koronowirusa

 

Weekend…

…jesteśmy cały czas w kontakcie. Pilnujemy czy lektorzy umówili się na lekcje próbne, czy wszyscy wszystko wiedzą …. Kasia dostaje nowe stanowisko, od jutra będzie pomocą techniczną dla uczniów, którzy nie poradzą sobie z logowaniem lub będą mieć jakiekolwiek pytania techniczne o programie ZOOM. Oczywiście wszyscy będziemy pracować z domu. 

 

Jutro nowy tydzień i nowy rozdział w naszej historii. Gorszej czy lepszej??? Czy wrócimy jeszcze w tym roku do sali i ławki??? Tego nikt nie wie. Najważniejsze, że mamy możliwość nadal Was uczyć, nadal przełamywać Wasze bariery językowe, nadal pokazywać Wam jak uczyć się języków z przyjemnością i motywować …choć troszkę w innej formie. Jesteśmy za taką możliwość bardzo, bardzo wdzięczni.

 

Zajęcia online są wspaniałą alternatywą w tych czasach, jesteśmy o tym przekonani. Nowoczesne szkoły korzystają obecnie z tego rozwiązania i jesteśmy pewni, że u nas też się sprawdzi. ZAUFAJCIE NAM.

 

W tym tygodniu będziemy pracowali nad przeniesieniem do online zajęć w firmach oraz maluszków.
To co jeszcze miesiąc temu było u nas tylko jedną z opcji, obecnie jest standardem 😉

Zastanawiamy się tylko co będzie jak Wam się spodoba taka forma nauki… bez marnowania czasu na dojazdy, szykowanie się, szukanie parkingu, bez dodatkowych opłat na parking, bez ryzyka, a za to bezpiecznie, wygodnie i szybko, a gdyby policzyć koszty dojazdu i parkingu to też taniej. Póki co same plusy, trzymamy kciuki aby się Wam spodobało. 

 

PS Ten tydzień na długo zostanie w naszych sercach. Pozdrawiamy Was ciepło 🥰

PS wpadnij też na nasze inne wpisy, np. o tym dlaczego warto uczyć się języka 🙂 I oczywiście na naszego Instagrama!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha