Blog

Podcasty do nauki angielskiego

19 grudnia 2021 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Podcasty do nauki angielskiego online – wsłuchaj się w język!

Jednym ze sposobów na naukę języka są podcasty po angielsku. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni i poznaj nasze propozycje do posłuchania!

Dlaczego podcasty do nauki angielskiego to dobre rozwiązanie?

Chyba nikogo nie musimy przekonywać do tego, że połączenie przyjemnego z pożytecznym to przepis na sukces. Dlaczego? Jeśli podcast będzie dla Was interesujący, Wasza motywacja, żeby go wysłuchać i zrozumieć w całości, znacznie wzrośnie. 

Angielskie podcasty to przede wszystkim nauka rozumienia ze słuchu. Co ciekawe, ta w wielu szkołach jest często pomijana lub traktowana po macoszemu. Ma to swoje uzasadnienie – dużo łatwiej jest nauczyć się rozumienia, niż wymowy. Dzieje się tak choćby dlatego, że język angielski nas mimowolnie otacza – w piosenkach czy w filmach. Często jednak okazuje się, że podczas rozmowy z native speakerem języka angielskiego mamy trudność ze zrozumieniem jego wypowiedzi w 100%. 

Dobrze jest nauczyć się słuchać po angielsku i rozumieć wypowiedzi innych. Oczywiście świetnie sprawdzi się rozmowa z drugą osobą, ale nie zawsze mamy takie możliwości. I tu przychodzą podcasty do nauki angielskiego!

Podcasty po angielsku – jak wybrać najlepszy?

Jak zawsze, przy takiej formie nauki ważne jest, aby dobrać materiały do swoich możliwości. Zastanówcie się na jakim poziomie jest obecnie Wasz język angielski. Czy słuchanie wypowiedzi w tym języku sprawia wam trudność? Potraficie zrozumieć sens zdania, nawet jeśli nie wszystkie słówka są dla Was oczywiste? Czy znacie słownictwo branżowe?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Wam w ostatecznym wyborze. Kolejne pytanie, które powinniście sobie zadać to oczywiście: o czym chcielibyście słuchać?Propozycje angielskich podcastów

Przygotowaliśmy dla Was kilka podcastów po angielsku – na różnych poziomach zaawansowania i na różne pytania. Być może znajdziecie tutaj coś dla siebie albo pomoże to Wam obrać odpowiedni kierunek poszukiwań. 🙂

 • EnglishClass 101
  To seria podcastów dla początkujących, które opierają się stricte na nauce języka. Słowa, które pojawiają się w wypowiedziach są powtarzane, a także tłumaczone. Class 101 to świetna pozycja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z angielskim i potrzebują się porządnie z nim osłuchać.
 • PodcastinEnglish
  Kolejna pozycja stworzona z myślą o nauce języka, jednak formuła jest nieco inna. Każdy odcinek dotyka innej dziedziny życia i polega na dialogu dwóch osób. Dostępne są nagrania na różnym poziomie zaawansowania, a także dla osób, które chcą podszkolić swój Business English.
 • 6 Minute English
  To świetna seria od BBC, gdzie odcinki są publikowane w każdy czwartek. Odcinki trwają 6 minut i polegają na krótkiej wymianie zdań na dany temat. Niektóre z nich są bardzo ciekawe!
 • Business English Pod
  Podcast ten jest świetną propozycją dla każdego, kogo czekają np. negocjacje po angielsku. W każdym odcinku prowadzący omawia dany temat z Business English, mówiąc wolno i z perfekcyjną dykcją, co ułatwi Wam zrozumienie tematu. Uwaga, aby słuchać tego podcastu warto mieć już nieco szerszy zasób słownictwa.
 • Luke’s Phrasal Verb Podcast
  Jeśli phrasal verbs to coś, czego nie możecie opanować – koniecznie sprawdźcie ten podcast! Luke mówi przepięknym brytyjskim i w każdym odcinku omawia jeden phrasal wraz z wytłumaczeniem jego znaczenia, omówieniem wymowy i podaniem przykładów.
 • Global News Podcast
  Ten poziom jest już zdecydowanie wyższy. Global News to kolejny podcast od BBC, który zbiera i podsumowuje wszystkie wiadomości. Odcinki trwają około 30 minut i pojawiają się 2 razy w ciągu tygodnia i codziennie w weekendy.
 • 60-second Science
  To podcast z potężną dawką wiedzy, choć odcinki są króciutkie i absolutnie nie wyczerpują tematów. Raczej go nakreślają i zachęcają do zagłębienia się.

 


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o darmowych pomysłach na naukę języka – koniecznie zajrzyj TUTAJ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

  captcha