Blog

Noworoczne postanowienia językowe

8 stycznia 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Noworoczne postanowienia językowe – jak je planować żeby je zrealizować? I jak w nich wytrwać dłużej niż tydzień?

Dzisiaj mamy dla Ciebie wpis o noworocznych postanowieniach językowych!

Jak co roku, nadszedł moment w którym wiele rzeczy się zmieni. W momencie okrążenia ziemi wokół Słońca w naszych głowach powstaje potrzeba stworzenia postanowień, które domyślnie będą z nami trwać przez następne 365dni. Do najpopularniejszych należą te dotyczące naszej wizualności lub umiejętności które chcemy nabyć. Czy to zdanie egzaminu na prawo jazdy, schudnięcie 10kg, czy nauka nowego języka- często już na wstępie planowania stawiamy sobie bariery, które tylko komplikują nam życie. Chcemy szybko, już, natychmiast. Takie podejście sprawia, że zniechęcamy się już po tygodniu i znowu cały rok czekamy na 31 grudzień by postawić sobie nowe postanowienie. Aby spełnić marzenie najważniejsza jest nieugiętość oraz…odpowiednia strategia. 

 

Przedstawiamy sposoby na to, aby Twoje noworoczne postanowienia językowe były jak najlepsze i najskuteczniejsze!

 

  • Metoda małych kroczków.

Z ziarnka do ziarnka, a zbierze się miarka…każdy zna to przysłowie, a ilu z nas dopasowało by je do nauki języka obcego? Nie wymagajmy od siebie przeczytania w 3 dni Stephena Kinga w oryginale ( ze zrozumieniem ), jeśli nie jesteśmy w stanie zrozumieć Kubusia Puchatka. Przygotujmy się na to, że musimy opanować podstawy podstaw. Szlifować je i utrwalać, zanim będziemy przechodzić na wyższe poziomy zaawansowania. Najlepszym pomysłem są oczywiście zajęcia grupowe, (np. w Royal School 😉 ) gdzie wspólnymi siłami będziecie zdobywać wyżyny swoich możliwości. Wymagajmy od siebie przede wszystkim systematyczności, a wtedy uzyskamy najbardziej spektakularne efekty- w końcu uczymy się by rozwinąć swoje kompetencje, a nie „zakuć” parę słówek.

 

  • Nagradzaj się za swoje osiągnięcia!

Nauczyłeś się mowy zależnej? Jest to dobry powód by uprzyjemnić sobie dzień! Czy to zakupami, czy zjedzeniem czegoś pysznego- warto nagradzać się za włożoną pracę. W końcu fakt, że umiemy więcej jest to większości nasza zasługa- bo to MY się nauczyliśmy. Nauczyciele i książki są naszą wędką, ale to my złowiliśmy rybę! Nagradzanie się za małe zwycięstwa sprawi, że będziemy traktować naukę jeszcze przyjemniej, jako coś co prowadzi nas do miłego dnia- a kto bardziej będzie w stanie sprawić, że nasz dzień będzie fantastyczny jak nie my sami? Metoda nagród jest dobrą motywacją aby się nie poddać w drodze ku samodoskonaleniu. Ktoś może zapytać, „a czy w przypadku, jak się nie nauczę- powinienem się jakoś ukarać?”. Odpowiedź jest jedna- NIE. Bo nie jesteśmy w kieracie, a dbamy o to aby umieć więcej. Brak nagrody będzie wystarczającą „karą”.

 

  • Bądź dla siebie dobry

Uświadom sobie, że nauka języka nie jest walka o ludzie życie. Każdy z nas ma w swoim życiu momenty, w których brak sił by wstać z łóżka. Trudności pojawiają się zawsze- nie traktujmy ich jako przegranej, a jako kolejny etap z którym musimy sobie poradzić. Jeśli potrzebujemy- zróbmy sobie przerwę. Tylko nie poddajmy się przy pierwszej możliwej okazji. Pamiętajmy, że zawsze znajda się wokół nas ludzie, który z uśmiechem na ustach nam pomogą- a nie ma co daleko szukać wystarczy zadzwonić do Royal School, gdzie „wsparcie” to drugie imię naszych lektorów. Nie zawsze musisz wyruszać w swoją lingwistyczną podróż sam- zwłaszcza kiedy jesteśmy zawsze pod telefonem. Ułatwiaj sobie życie i bądź szczęśliwy.

 

Jeśli tylko zastosujesz powyższe sposoby na noworoczne postanowienia językowe to z całą pewnością staną się dla Ciebie o wiele prostsze do realizacji 😊

 

Czujesz, że brakuje Ci motywacji do działania w nauce języka ? Koniecznie przeczytaj ten wpis i dowiedz się, jak sprawić, że „będzie Ci się chciało” ➡️ https://royalszkola.pl/blog/jak-sie-zmotywowac/

 

Zespół Royal School życzy Ci wszystkiego najpiękniejszego w nowym 2022 roku 😊 

PS, zajrzyj na naszego Instagrama 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha