Blog

Kiedy dzieci uczą się najchętniej?

19 grudnia 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Kiedy dzieci uczą się najchętniej? I dlaczego akurat wtedy?

To zagadka dla każdego rodzica 🙂 W końcu chcemy, aby nasze dzieci jak najwięcej wyniosły z nauki, ale przy tym uczyły się chętnie. Tak często musimy je zmuszać do uczenia się – ale w końcu to od tego zależy ich wykształcenie i ich cała przyszłość. 

Dowiedz się zatem, kiedy dzieci uczą się najchętniej 🙂

  • Dziecko uczy się chętnie, kiedy ma poczucie bezpieczeństwa

Krzyki, manipulacje, obawa przed krytyką czy naganą. To zdecydowanie nie jest odpowiednia atmosfera, która sprawi, że Twoje dziecko będzie uczyć się chętniej. Zadbaj o to, aby Twoją pociechę otaczała ciągła motywacja i inspiracja. Ustalcie także nagrodę za większe dokonania, a to z pewnością pomoże!

 

  • Dziecko uczy się chętnie, kiedy chce się dowiedzieć czegoś, co go interesuje

Pomagaj dziecku rozwijać jego pasje. Jeśli chętnie uczy się języka angielskiego, pomyśl o zajęciach dodatkowych z tego języka. Jeśli chętnie tańczy – może kurs tańca? Spraw, żeby Twoje dziecko mogło rozmawiać z Tobą o tym, co go interesuje i wspólnie zastanówcie się nad tym, co można zrobić, aby te pasje rozwijać.

 

  • Dziecko uczy się chętnie, gdy widzi, że jego rodzic robi to samo

Pokazuj swojemu dziecku, że Ty także uczysz się nowych rzeczy. Wspólnie rozmawiajcie o tym i wymieniajcie się tym, czego danego dnia się nauczyliście. Możecie także razem przepytywać się z materiału, czy pomagać sobie nawzajem. A może wspólna nauka przy jednym stole? 🙂

 

  • Dziecko uczy się chętnie, gdy ma ruch, swobodę i aktywność fizyczną

Kiedy dziecko uczy się ciągiem 8h to jego mózg nie jest w stanie działać produktywnie. Zaczyna się wiercić, nudzić, a wiedza zamiast się lepiej przyswajać, ulatnia się. Postaw na aktywność fizyczną, spacer albo pokaż swojej pociesze jak uczyć się przy pomocy ruchu. Po tym Twoje dziecko zdecydowanie chętniej będzie się uczyć.

 

  • Dziecko uczy się chętnie, jeśli wie, że nie musi być perfekcyjne

Pomyśl, ile razy zdarzało Ci się mylić przy nauce ortografii, czy tabliczki mnożenia. Nikt nie wcisnął przycisku na pilocie, dzięki któremu od razu wszystko potrafiłeś bezbłędnie. Tak samo ważne jest to, żeby Twoje dziecko wiedziało, że może popełniać błędy. To właśnie na nich przecież człowiek się uczy. Wspólnie spróbujcie szukać tych błędów, a następnie je poprawiajcie. Perfekcja tylko zniechęci Twoje dziecko. Pamiętaj o tym!

 

  • Dziecko uczy się chętnie przez zabawę

Jest masa ciekawych zabaw, które możesz wykorzystać podczas nauki. Duża kostka, twister, zabawa w wykrzykiwanie angielskich słówek, czy wymyślanie rymowanek. Ważne, żeby Twoje dziecko dużo gestykulowało, ruszało się i zapomniało o tym, że tak naprawdę podczas tej zabawy się uczy 🙂

 

  • Dziecko uczy się chętnie, jeśli jest wypoczęte

Pamiętaj o tym, że ludzki mózg jest najbardziej produktywny, kiedy jest wypoczęty. Dbaj o prawidłową ilość snu Twojej pociechy, a także o to, aby miało odpowiednią ilość relaksu w ciągu dnia. Jeśli będzie zaspane i zmęczone, jego mózg nie będzie przyswajał wiedzy w odpowiedni sposób, przez co jego nauka zdecydowanie nie będzie produktywna.

 

Stosuj te wszystkie wskazówki, a Twoje dziecko zdecydowanie chętniej będzie się uczyło!

Jeśli chcesz poznać ciekawe strony i aplikacje do nauki języka dla dzieci – koniecznie wpadnij TUTAJ 😉 

I oczywiście, kliknij TUTAJ, aby na bieżąco być z naszymi treściami na Instagramie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha