Blog

Korzyści z nauki języków obcych

18 marca 2021 | Brak komentarzy
Autor: Royal School

Jakie są korzyści z nauki języków obcych? Dzisiaj znajomość języka ojczystego nie wystarcza. Wiele osób decyduje się na naukę dodatkowego języka obcego, a nawet dwóch lub trzech. Głównym powodem jest rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na osoby, które biegle posługują się językami obcymi. Dlaczego warto się uczyć języków obcych? Przeczytaj

 

Szerszy dostęp do informacji

Większość informacji dostępnych w internecie jest napisana w języku angielskim. Ludzie wychodzą z założenia, że język angielski zna każdy, dlatego pisząc artykuły, nowinki używają języka angielskiego. Znając języki obce masz dostęp do wielu informacji, które nie są i przez długi czas nie będą dostępne w naszym języku ojczystym.

Szerszy dostęp do informacji

 

Filmy, książki w oryginale

Jeśli masz ulubione zagraniczne seriale, filmy lub książki z pewnością były one najpierw dostępne w języku angielskim. Czasami potrzeba wiele czasu, aby pojawiła się polska premiera Twojego ulubionego filmu. Znając język angielski skrócisz sobie czas oczekiwania, a do tego będziesz miał dostęp do plików, które możliwe, ze nigdy się nie ukażą w języku polskim.

 

Przyjemność, satysfakcja, a do tego nowy cel

Czy nauka języka obcego może stać się przyjemnością? Jak najbardziej! Tak samo jak uwielbiasz słuchać muzyki lub jeździć na nartach, tak samo możesz polubić i zakochać się w językach obcych. Określ swój cel, zastanów się dlaczego uczysz się języka obcego i powoli, skrupulatnie dąż do spełnienia swojego celu – z pewnością przyniesie Ci do dużo satysfakcji i pewności siebie!

 

Trening pamięci i rozwój

Często nie zauważamy, że nauka języka obcego pozytywnie wpływa na nasz rozwój umysłowy. Dzieci ucząc się języka obcego ćwiczą swoją pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty i kształtują świadomość społeczną. To niezwykle ważne. My, dorośli jesteśmy często nieświadomi jak dużo zdrowia przynosi nam nauka języka obcego. Jest to niezły trening dla naszego mózgu, za który z pewnością nasz organizm nam podziękuje.

Podróże

 

Nowe znajomości i perspektywy

Ważną korzyścią jaką daje nam nauka języków obcych jest pewność siebie. Nasze horyzonty i perspektywy poszerzają się. Nagle widzimy nowe szanse samorealizacji. Znając język obcy jesteśmy w stanie nawiązywać nowe znajomości za granicą. Poznajemy nowych ciekawych ludzi oraz nową kulturę, która wniesie w nasze życie dużo dobrego.

 

Szanse na rynku pracy

Znajomość języków obcych od najmłodszych lat to świetna inwestycja w przyszłość. Obecnie posługiwanie się co najmniej jednym językiem obcym to podstawa. Pracodawcy szczególnie zwracają na to uwagę i bardzo często są w stanie zwiększyć nasze wynagrodzenie za te zdolności.

 

Podróże

Ostatnią korzyścią z nauki języków obcych są podróże. Kto z nas nie marzy o podróżach dookoła świata? Do tego potrzebny jest nam jednak język obcy. Oczywiście, możesz podróżować z słownikiem w ręku lub tłumaczem w telefonie – ale czy przyniesie to Ci tyle satysfakcji, co możliwość porozumiewania się samemu w każdym momencie? Znając język obcy nie zgubisz się za granicą, załatwisz wszystkie sprawy, a do tego zwiedzisz większy kawałek świata 🙂

Jak widać nauka języków obcych przynosi same korzyści, a znajomość uławia życia w dzisiejszym świecie. Kurs języka obcego to nauka i przygoda w jednym 🙂

Autor: Patrycja Czerner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha