Blog

Jak uczyć się języka w trudnych warunkach?

3 marca 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Zdarza się, że czekają nas ciężkie chwile, czy ogromny stres i stawiamy sobie to pytanie – jak uczyć się języka w trudnych warunkach? Czy są jakieś metody na to, dzięki którym będziemy mogli kontynuować naukę angielskiego, niemieckiego, czy innego języka obcego, jednocześnie pozwalając sobie na trochę luzu?

W tym właśnie wpisie przedstawimy Ci kilka sposobów na to, jak uczyć się języka w trudnych warunkach!

 

1.     APLIKACJE DO NAUKI JĘZYKA

Na rynku języków obcych znajduje się wiele różnych aplikacji dedykowanych nauce na różnych poziomach komunikatywności. Część z nich jest darmowa, jak np.  Duolingo (jedna z najpopularniejszych aplikacji. Pełno w niej darmowych możliwości do nauki języka, ale też łatwa w obsłudze. Wystarczy, że ją otworzysz, wybierzesz język, którego chcesz się uczyć i możesz rozpocząć kurs. Nie musisz zakładać konta, lecz jeśli to zrobisz, uzyskasz dostęp do większej ilości funkcji. Warta uwagi jest również aplikacja Memrise (Łatwa w obsłudze, wspiera kursy offline i pozwala na naukę wielu języków. Możesz zacząć od samych podstaw lub z poziomów bardziej zaawansowanych). Aplikacja pozwoli odciążyć naszą głowę od problemów. Traktując ją jak grę, nasz mózg uzna że spędza czas na rozrywce i pozwoli nam w ten sposób odpocząć.

 

 

2.     BIBLIOTEKI OBCOJĘZYCZNE

W wielu polskich miastach, nawet w Opolu, istnieją biblioteki obcojęzyczne. Są to miejsca w którym nie tylko wypożyczysz książki w różnych wersjach językowych. Często prowadzone są w nich darmowe zajęcia przez przedstawicieli różnych narodowości, od polskiego i niemieckiego, po nawet i łacinę, czy język hebrajski. Często takim językowym spotkaniom towarzyszy poczęstunek – również bezpłatny. Atmosfera jest zawsze spokojna, a prowadzący otwarci. Forma spotkań jest najczęściej  nastawiona na zaznajomienie i oswojenie się z językiem obcym, a nie tylko samą naukę. 

 

3.     ZAJĘCIA W ROYAL SCHOOL

       W naszej szkole prowadzimy zajęcia z wielu różnych języków. Lekcje prowadzą miłośnicy języków, których życiową misją jest nauczanie innych. Ze względu na obecnie panującą sytuację na świecie także postanowiliśmy pomóc. Będziemy organizować warsztaty języka polskiego dla osób z Ukrainy w formie darmowych zajęć.  Lekcje będą prowadzić wolontariusze z Polski i Ukrainy. Są to osoby po dokładnym przeszkoleniu. Chętni i gotowi do niesienia pomocy w nauce języka polskiego 🙂

 

PS, w tym wpisie znajdziesz sposoby na naukę języka przez social media (w łatwy i przyjemny sposób), a tutaj poznasz ciekawe podcasty, które możesz posłuchać np. w czasie jazdy komunikacją miejską 🙂 Zajrzyj też na naszego Instagrama po więcej inspiracji i motywacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha