Blog

Jak się zmotywować?

12 listopada 2021 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Każdy ma taki czas, kiedy mu się nie chce, nie ma ochoty na nic, a nowa wiedza nie wchodzi nam do głowy. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest szaro, buro i ponuro, dni stają się coraz krótsze, a w ciągu dnia pada deszcz. Wtedy najczęściej zadajemy sobie właśnie o kluczowe pytanie: „Jak się zmotywować?”. Jak odzyskać chęć do nauki? 

 

Dlatego chcemy Ci pomóc i przedstawiamy 10 zasad, które pokażą Ci – jak się zmotywować! 😉 

1. Nie oczekuj, że będziesz zmotywowany/a zawsze! 

Człowiek to nie robot, może mieć dni lepsze, jak i gorsze. Bardzo często pomaga w tym przypadku wprowadzenie rutyny, dlatego koniecznie wypracuj sobie pewne nawyki, które pomogą Ci w tym.

Jak się zmotywować?

2. Pamiętaj, nauka języka to jest proces.

Początkowo Twoja motywacja może być ogromna, a z czasem chęć do nauki może się zmniejszyć. To jak najbardziej naturalne. Kiedy coś zaczynamy jesteśmy pełni energii i chęci do działania. Z czasem, kiedy nie widzimy natychmiastowych efektów nasza energia może lekko się ulotnić. Ważne jest to, aby pamiętać o tym, że nauka to długotrwały proces, jednak niezwykle satysfakcjonujący. 

Nauka języka to proces

 

3. Pamiętaj, aby określić sobie wyraźnie swój cel. 

Nigdy nie będziesz całkiem zmotywowany/a, jeśli nie ustalisz sobie po co to robisz, dlaczego się uczysz. 

 

 

4. Pamiętaj, że język jest potrzebny do wielu rzeczy.

M.in. w pracy, w podróży, w swobodnym komunikowaniu się, czy choćby czytaniu książek, oglądaniu seriali bądź filmów.

 

 

5. Jeśli masz spadek motywacji…

Powiadom o tym swojego lektora, daj znać w biurze. Nie rezygnuj z nauki języka. 

 

 

6. Nagradzaj się.

 Za każdym razem kiedy zrealizujesz „swój krok milowy”, osiągnąłeś/aś zamierzony cel nagródź się. Dzięki temu chętniej będziesz zmierzać po kolejne osiągnięcia.

 

 

7. Chodź na zajęcia mimo tego, że Ci się „nie chce”. 

To normalne, że komuś się czasem czegoś nie chce zrobić. Tak samo jest z chodzeniem na zajęcia. Mimo to nie rezygnuj z nich, później może być ciężej nadrobić zaległości.

 

 

8. Pomyśl, dlaczego odkładasz naukę na później.

To ważny klucz do zmotywowania się. W zasadzie od tego punktu warto zacząć. Może dany materiał jest dla Ciebie za trudny? Albo też jest go za dużo? Warto ustalić co jest powodem przekładania nauki na późniejszy czas i spróbować rozwiązać ten problem, np. poprzez podzielenie materiału na mniejsze partie.

 

 

9. Nie nastawiaj się negatywnie.

Przez to Twoje chęci tylko się zmniejszą. Nastrój się pozytywnie, przez to nauka będzie sprawiała Ci większą radość i szybciej będziesz widzieć jej efekty.

 

 

10. Pamiętaj, nie trać motywacji!

A przynajmniej postaraj się tego nie robić 🙂 To nie jest prosta sprawa, ale wierzymy w to, że Ci się uda! Zawsze możesz powrócić do tego wpisu i jeszcze raz przypomnieć sobie jak się zmotywować 🙂 Zachęcamy Cię także do zajrzenia na naszego Facebooka, gdzie znajdziesz masę ciekawych treści, które pomogą Ci właśnie w motywacji.

 

Link do naszego Facebooka 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha