Blog

Jak planować naukę języka?

13 stycznia 2022 | Brak komentarzy
Autor: Royal Admin

Nauka języka – jak ją dobrze zaplanować?

Przychodzi nowy rok, a jak statystyki pokazują – jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest NAUKA JĘZYKA (zaraz po odchudzaniu i rzuceniu palenia! ;-)) I nastaje to pytanie: Jak planować naukę języka?

Ludzie dzielą się na dwa obozy – tych którzy planują wszystko co do minuty oraz zwolenników spontaniczności oraz nagłych zrywów. Niezależnie od tego do której  grup zwykle należysz musisz pogodzić się z faktem, że skuteczne planowanie nauki języka obcego stanowi nierozerwalny element efektywnego zdobywania wiedzy. Przede wszystkim musisz odpowiedzieć na kilka pytań: Po co? Dla kogo? Kiedy? Jak? Przeczytaj wpis i dowiedz się, jak planować naukę języka! 

 

➡ Na początek 

Na samym wstępie procesu planowania nauki, określmy przed samym sobą po co się uczymy – dla poszerzenia swoich kompetencji społecznych, aby w pracy lepiej sobie poradzić, żeby przeprowadzka za granicę łatwiej przebiegła. Powodów jest wiele, uświadommy sobie ten najważniejszy. Pamiętajmy, że jedyną odpowiedzią na pytanie „Dla kogo?” jest DLA NAS. Nie wywołujmy w sobie niepotrzebnej presji, że „komuś zależy abyśmy znali język”. To nie ma znaczenia, jeśli nie zależy nam. Przestańmy spełniać cudze oczekiwania, a zacznijmy realizować swoje cele- będzie łatwiej 😉 Kiedy rozpocząć naukę? Jak najszybciej! Nie ma sensu tracić czasu na zastanawianie się kiedy będzie „ten moment”- czy jest lepszy niż początek nowego roku? Z nową energią i motywacją? Młodsi nie będziemy, a im dłużej poczekamy tym gorzej zapamiętamy!

 

 

➡ Pamiętaj o tym!

 Jak zaplanować naukę? Najlepiej postaw na regularność! Zaplanuj sobie konkretne dni i godziny w których na pewno masz wolny czas, wyeliminuj wszystkie rozpraszacze tj. dźwięk w telefonie. Najlepiej sięgnij po pomoc specjalistów – ucząc się na własną rękę, z Internetu możemy wypracować negatywne nawyki, lub nie do końca uda nam się zrealizować zaplanowany temat. Ucząc się z nauczycielem, w grupie jesteśmy bardziej zmotywowani, przekraczamy bariery językowe i nasza efektywność jest na pewno większa – w końcu takich zajęć nie odwołamy 😉

 

Pamiętajcie, że lekcje w Royal School to nie kolejne zajęcia rodem z liceum. Nikt Was nie będzie oceniał, a jak trzeba będzie to nasi lektorzy jak zacięta płyta powtórzy każde niejasności. Naszą ideą jest rozwinięcie waszych skrzydeł, a nie podcinanie nim zaczęły latać.

 

Czekamy na Was 😊

 

PS – przy okazji 👉🏻 zajrzyj tutaj i dowiedz się jak planować postanowienia noworoczne żeby je zrealizować? I jak w nich wytrwać dłużej niż tydzień? 

 

I zapraszamy oczywiście na naszego Facebooka po więcej motywacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

    captcha