Gry do nauki angielskiego online

19 grudnia 2021 | Brak komentarzy

Czy próbowałeś kiedyś jakieś gry do nauki angielskiego online? A gdyby tak urozmaicić tą naukę przez wprowadzenie … gier? Sprawdź, jakie gry do nauki angielskiego online znaleźliśmy specjalnie dla Ciebie!

Memory po angielsku

Memory zna chyba każdy. Jest to gra pamięciowa, która wspomaga koncentrację i zapamiętywanie, przez co nauka słówek z memory staje się skuteczniejsza, ale i przyjemniejsza! Celem gry jest znalezienie par spośród odwróconych rewersem kart. Opcje są różne, parą może być angielskie słowo i jego polski odpowiednik, albo angielskie słowo i obrazek je przedstawiający. Oczywiście liczy się czas!

MemoryGame to opcja angielskie słówko + polskie tłumaczenie. Co najfajniejsze – na tej stronie są dostępne różne kategorie słów, jak: czasowniki,  zwierzęta, czy sport. Co więcej, przy każdej kategorii możecie wybrać różne poziomy trudności (są dostępne 4). Po rozpoczęciu gra pokazuje nam zakryte karty i zaczyna naliczanie czasu. Musimy po kolei odkrywać kafelki i zapamiętując, gdzie jest jakie słówko – dopasować je w pary. Gra kończy się, gdy odkryjemy wszystkie karty i połączymy słowa.

MatchTheMemory to kolejna strona, gdzie możemy zagrać w memory, ucząc się przy tym języka angielskiego. Zasady są takie same – odkrywamy karty, które trzeba połączyć w pary, oczywiście liczy się czas! Dostępne są różne kategorie jak czasowniki nieregularne, ubrania czy zwierzęta. Większość z nich posiada też obrazki, co zdecydowanie ułatwia proces zapamiętywania. Możemy stworzyć też własną grę ze słówek, które sprawiają nam trudność!

Gry do nauki angielskiego – gry słowne

Najlepszy sposób na poszerzenie swojego zasobu słownictwa to gry słowne. Układania słów z rozsypanych liter? Idealnie! Poza utrwalaniem słownictwa, uczymy się również pisowni.

WordShake to świetna gra na ćwiczenie koncentracji i wspomnianego słownictwa. Otrzymujemy grupę rozsypanych liter, z których w ciągu 3 minut musimy utworzyć jak najwięcej słów. Słowa nie muszą się przecinać jak na przykład w krzyżówkach – naszym zadaniem jest po prostu odnalezienie jak największej ilości słówek. Każde słowo jest punktowane, a celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Świetna zabawa i lekka adrenalina przez uciekający czas! Ile punktów zdobędziecie?

Scrabble to kolejna gra, którą zna chyba każdy z nas. Dla tych, którzy jednak nie… Gra polega na tym, że uczestnicy dostają po 7 literek, z których muszą ułożyć słowo. Słowa układa się na planszy, na której muszą ze sobą współgrać (trochę jak w krzyżówkach). Po wyłożeniu swoich literek, dobieramy kolejne tak, aby zawsze mieć ich 7. Każda litera ma swoją punktację, a na planszy są dodatkowe pola bonusowe, które mogą nam na przykład podwoić punkty za całe słowo. Gra kończy się, gdy użyjemy wszystkich liter, albo miejsca na planszy się skończy. Oczywiście wygrywa ten, który ostatecznie uzbiera najwięcej punktów!

CrossWord Puzzles to z kolei seria krzyżówek dostosowanych do nauki języka angielskiego. Krzyżówki są podzielone według trudności. Można wybrać podstawowe słówka angielskie albo słownictwo z różnych kategorii. Świetny sposób na utrwalenie angielskiego!

Freerice to tak naprawdę gra w synonimy. Na ekranie pojawia nam się słowo klucz oraz 4 inne słowa, z których tylko jedno pasuje do naszego klucza. Jest jego synonimem w dosyć luźnym znaczeniu. Bardzo dobry sposób na poszerzenie słownictwa, by nie zapętlać się cały czas w tych samych słowach, a także dużo więcej rozumieć!

Gry do nauki angielskiego – inne możliwości

Istnieje też wiele stron z grami online, na których znajdziemy wiele różnych opcji – przez gry “planszowe”, quizy czy angielskiego wisielca. Gdzie takich szukać?

Gry językowe to zbiór przeróżnych gier online, które wspomogą Waszą naukę języka. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, bo są i gry dla dzieci i dla dorosłych. Znajdziecie tutaj gry do nauki słówek, a także gramatyki i angielskich czasów. Sprawdźcie, która podoba się Wam najbardziej!

Scribbl.io to po prostu kalambury! Gra polega na tym, że jeden uczestnik rysuje hasło, które wylosował. Reszta uczestników musi to hasło odgadnąć – oczywiście po angielsku! Kalambury rozwijają wyobraźnię i oczywiście słownictwo.

Games to learn English to lista przyjemnych, dosyć prostych gier rysunkowych. W zależności od tego, którą grę wybierzemy – możemy ćwiczyć gramatykę, słówka czy stopniowanie przymiotników. Do dzieła!

Którą wybierasz? Okres świąteczny to idealny czas aby skorzystać z alternatywnych form nauki języka, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 A w wolnym czasie zapraszamy Cię na nasze inne wpisy 🙂