Blog

Bezpłatne aplikacje i strony do nauki angielskiego dla dzieci

13 września 2021 | 2 komentarze
Autor: Royal Admin

Wielu z nas nauka angielskiego kojarzy się z kuciem prosto z podręcznika, do tego odrobina słuchanek, jedno czy dwa zdania wypowiedziane na głos… Powiało nudą, prawda? Dlatego wychodzimy na przeciw i przygotowaliśmy dla Was sprawdzone aplikacje i strony do nauki angielskiego dla dzieci.

 

 

System nauki języka angielskiego w szkolnictwie polskim oparty jest na metodach, które zamiast zachęcać do nauki języka obcego, często skutecznie odstraszają. A przecież tak nie musi być! Co prawda, my ministrem szkolnictwa nie jesteśmy, dlatego nie damy rady zmienić całej tej struktury. Ale, ale! Cały czas poszukujemy sposobów, które pozwolą dzieciom uatrakcyjnić spotkania z językiem angielskim i sprawić, że będą proste i przyjemne.

Chcemy pójść w nowoczesne technologie i przedstawić bezpłatne aplikacje i strony do nauki angielskiego dla dzieci, idealne na każdy moment! Nim jednak przejdziemy do konkretnych przykładów, zatrzymajmy się na chwilę i wytłumaczmy, dlaczego są takim świetnym pomysłem na naukę.

 

Po pierwsze – nie możemy się oszukiwać, dzieci na widok komputera, tableta, czy smartfona dostają „błysk w oku”. A już szczególnie, kiedy dowiadują się, że mogą z tego elektronicznego urządzenia skorzystać. Jest to pewnego rodzaju „atrakcja”, którą warto wykorzystać w nauce języka obcego.

Po drugie – taka nauka jest o wiele atrakcyjniejsza od standardowego „siedzenia przed książką i wkuwania na pamięć”, przez co dziecko chętniej skorzysta z tej metody nauki języka angielskiego.

Po trzecie – przeprowadzono wiele badań naukowych, które wyraźnie podkreślają, że nauka z wykorzystaniem multimediów takich jak aplikacje, kursy, czy strony internetowe znacząco wpływa na intensywność, szybkość, ale i efektywność nauki.

 

Skoro już wytłumaczyliśmy sobie dlaczego warto korzystać z aplikacji i stron internetowych do nauki języka obcego nadeszła pora na przedstawienie konkretnych przykładów 😊

 

 1. Wordwall.net

To strona internetowa, na której możemy znaleźć masę ćwiczeń interaktywnych, które maksymalnie wciągną Twoje dziecko – od koła fortuny, poprzez ciekawe quizy, krzyżówki, aż po gry związane z tematyką Minecrafta. Oprócz tego znajdziemy tutaj także materiały do wydruku, gdzie znajdziemy zabawy w formie tradycyjnej. Co ciekawe, na tej stronie możemy stworzyć także własne ćwiczenia.

 1. Kahoot

Jest to aplikacja i strona do nauki angielskiego dla dzieci, ale i dorosłych. Doskonale nada się również do innych przedmiotów szkolnych.

Wybieramy dany temat, bądź grę, w którą chcemy zagrać. Wyświetla nam się pytanie, bądź zadanie i mamy cztery możliwości odpowiedzi. Jest to bardzo przyjemna aplikacja na telefon, jak i strona internetowa, którą warto wykorzystać do nauki języka angielskiego.

 1. Quizlet

Podobnie jak Kahoot, jest to zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna. Można tworzyć samodzielnie ćwiczenia w postaci fiszek, jak również korzystać z innych, udostępnionych już ćwiczeń na Quizlecie. Fiszek możemy się uczyć w tradycyjny sposób, ale także poprzez quizy, strzelanki, czy memory. Wystarczy tylko zainstalować aplikację na telefon, czy wejść na stronę internetową Quizleta i można zacząć zabawę z językiem angielskim 😊

 1. ISLcollective

Tym razem jest to sama strona internetowa. Ale, ale! Jest ona przepełniona wszelkimi materiałami do nauki języka dla dzieci i dorosłych! Od typowych ćwiczeń w formie zadań, aż do zabawy. Znajdziecie tutaj ogrom ciekawych materiałów, które z pewnością zaskoczą Twoje dziecko i sprawią, że chętniej będzie się uczyć.

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci

 1. Babadum

Strona internetowa, która przyciąga wzrok – już samo „Graj i ucz się” ogromnie zachęca do jej użycia. Proste formy, która przekazują same najważniejsze informacje. Jest tutaj 5 gier, które pomogą Twojemu dziecku w szybkim przyswojeniu słownictwa. Bardzo prosta strona, która przynosi niesamowite efekty.

 1. Quizizz

Fenomenalna strona internetowa, jak i aplikacja mobilna do nauki nie tylko angielskiego. Posiada gry w formie kartkówek. Twoje dziecko może wybrać sobie to, co spodoba mu się najbardziej. Również to Ty, jako rodzic, możesz stworzyć takie ćwiczenia dla swojego dziecka. Na przykład w oparciu o to, co musi się nauczyć na najbliższą kartkówkę 😉

 1. Duolingo

Jedna z najpopularniejszych aplikacja, a także stron do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj ogrom tematów do wyboru – od uczenia się kolorów, przez zawody, aż po proste zdania z języka codziennego. Do tego otrzymujemy motywację od sówki Duo, która zachęci nasze dziecko do nauki poprzez pochwały, jak i smutne minki 😉

 1. Genial.ly

Tutaj Twoje dziecko znajdzie zarówno ciekawe gry, jak i pouczy się czytać – poprzez ciekawe prezentacje, czy grafiki. Niesamowite historyjki, które zaintrygują nawet najwybredniejszego odbiorcę 😀 Możemy wyszukać czytanki np. w konkretnym czasie (np. Present Simple), czy także sięgnąć po te, które podpowiada nam samo Genial.ly.

 1. Baamboozle

Strona, która sprawdzi się nie tylko do języka angielskiego, ale także i do innych przedmiotów. Znajdziemy tutaj gierki (jest ich już ponad 500 tys.), stworzone przez nauczycieli. Teleturnieje, memory, quizy – to tylko kilka przykładów gier, z jakich może skorzystać Twoje dziecko 😊

 1. Kurs na platformie Royal Online

Powstał na podstawie potrzeby dzieci z 3, 4 i 5 klasy szkoły podstawowej. Kolorowe i śmieszne filmiki, które w ciekawy i treściwy sposób przemycają język angielski dla dzieci. 10, krótkich modułów po 30 lekcji – dzięki nim Twoja pociecha zaznajomi się z tym językiem obcym, zrozumie go i polubi. 😊 Co najważniejsze, można z niego korzystać w każdym miejscu i czasie, wystarczy mieć dostęp do telefonu, komputera, czy tableta. 😉

 

 

2 Odpowiedzi na Bezpłatne aplikacje i strony do nauki angielskiego dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Polecane

Zapisz się na kursi odbierz prezent
X

Zapisz się na kurs

X

Zapisz się na kurs
lub na bezpłatną lekcję pokazową

  captcha