5 stron do nauki angielskiego

9 października 2020 | Brak komentarzy

Nast5 stron do nauki angielskiegoPoznaj 5 najlepszych stron do nauki angielskiego!

Ostatnio polecaliśmy słowniki i aplikacje online do nauki języków obcych. Dzisiaj podajemy kilka ciekawych stron, na których znajdziesz wiele przydatnych i przyjemnych materiałów. Podcasty, ćwiczenia, filmy, piosenki, testy. Kolejne na następne, a więc przed Tobą 5 stron do nauki angielskiego!

1. BBC Learning English

Strona zawiera: video, teksty i podcasty z dopasowanymi do nich ćwiczeniami na różnych poziomach zaawansowania. Znajdziecie tu również sekcję dotyczącą gramatyki, biznesowego angielskiego oraz gry i zabawy językowe. Na stronie znajdziesz również zbiór krótkich lekcji mowy potocznej dla początkujących czy 6 Minute English – krótkie rozmowy w formie radiowych audycji na średnio zaawansowanym poziomie. Pod nagraniem znajduje się transkrypcja i przydatne słówka.

1. Learning English / Cambridge English

To bogaty zbiór różnorodnych ćwiczeń online, które są przeznaczone na różne poziomy zaawansowania, od A1 do C2. Na stronie znajdziemy materiały do nauki dla dzieci, sekcję poprawnej pisowni, przykładowe testy przygotowujące do egzaminów, materiały dla rodziców jak i nauczycieli. Fenomenalna strona dla każdego, kto uczy się języka.

1. Voa Learning English

Na stronie znajdziesz obszerny zbiór artykułów i nagrań po angielsku. Materiały dostępne są na trzech różnych poziomach zaawansowania: podstawowy, średniozaawansowany i zaawansowany. Strona polecana zwłaszcza dla osób, które chcą podszkolić angielski amerykański.

1. Ted Talks

Strona dla osób bardziej zaawansowanych. Znajdują się na niej tysiące nagrań na przeróżne tematy. Wideo można oglądać z napisami lub bez. Dodatkowo każdy filmik posiada opcję pobrania.

1. ESLvideo

Bardzo fajna strona, na której znajdziesz dużo opracowanych filmików na różnych poziomach, od początkującego do zaawansowanego. Trzeba o tym wspomnieć, do filmików przygotowane są pytania i testy, które sprawdzają naszą umiejętność rozumienia ze słuchu. Ćwiczenia można pobrać w postaci pliku PDF.

I to już koniec naszych propozycji stron do nauki języka. Daj znać w komentarzu, jaki wpis ma się pojawić następny 🙂 Koniecznie zajrzyj także i poznaj najlepsze aplikacje do nauki języka

Autor: Aneta Smolarek